Single Blog

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır

Genel

Seo uyumlu metin yazmak istiyoruz, arama motoru optimizsayonu uyumlu makale nasıl kaleme alınır, arama motoru optimizsayonu uyumlu metin yazmak konusunda bilgilerinizi paylaşır mısınız sorularına çokça muhatap oluyoruz. Seo uyumlu makale nasıl kaleme alınır konusunda bilgilerimizi paylaşmanın vakti geldi. Talebinize istinaden derlediğimiz arama motorları için anlaşılır makale yazma konusunu inceden inceye okuyarak bilgilerinizi geliştirmenizi ümit ediyoruz.

Seo Uyumlu Makale Nedir?
Web sayfalarında paylaşılan metinler, arayan ile arananı buluşturmak için yazılan metinlerdir. Yazılan metinlerin arama motorları doğru kategoride değerlendirilip, arama sonuçlarıyla doğru eşleştirilmeleri adına belli ölçütleri taşımaları gerekir. Bu ölçütler göz önüne alınarak hazırlanmış yazılara arama motoru optimizsayonu uyumlu makale diyoruz.

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?
Seo kurallarına uyumlu bir yazı ortaya çıkarmak (arama motoru optimizsayonu uyumlu metin yazmak) istiyorsanız evvela hedeflediğiniz kelime öbeğini belirlemelisiniz. Belirlediğiniz kelime öbeği (anahtar kelime) yazının içeriğinde belli oranda muhakkak bulunmalıdır. Arama motorları ulaştıkları web sitesine ait sayfaları kayıt altına alırken yazının içeriğinde yer alan kelime ya da kelime öbeklerinin sayılarını temel alarak içeriği anlayarak kategoriler. Örneğin “Seo Uyumu” yazıldığında bulunmasını arzu ettiğiniz bir yazı oluşturacaksanız yazınızın içerisinde yer alan kelime sayısına istinaden ortalama %2 oranında kullanmanız yararlıdır. Bu, kesinlikle olmalı diye bir kural olmasa bile uygularsanız yararını görürüsünüz. İçeriğinize anahtar kelimenizle başlayarak ilk paragrafta birkaç kere kullanmaya itina gösterin. Yazının ortalarında muhakkak kullanın, yazınızın son cümlelerini tespit ettiğiniz kelime öbeğiyle bitirin. Ülkemizde en çok kullanılacak olan arama motoru Google olduğu için, evvela Google’ın koymuş olduğu kriterler baz alınıyor. Google amca, özgün yazıları, itinayla ve benzersizce hazırlanan metinleri çok sever; onlara bayılır. Seo uyumlu içerik hazırlamak istiyorsanız özgün olarak yazmalı, makaleyi bitirdikten sonra gözden geçirmeli, imla kurallarına uygun mu diye test etmelisiniz. Üstün körü hazırlanmış, imla hatalarıyla dolu, anlamsız cümleler topluluğu içeren ve okuyucusuna hiçbir şey katmayan yazılarınızı arama motoru algoritmaları “çöp” olarak niteleyecektir. Kopya çekmeyi bırakıp klavyenin tuşlarına dokunarak emek harcamanız sıralamadaki yerinizi etkiler.

Leave a Reply

WhatsApp